تبلیغات
تکنولوژی الکترونیک - اینترنت در همه جا
جمعه 22 مرداد 1389  09:04 ق.ظ    ویرایش: دوشنبه 15 شهریور 1389 08:49 ب.ظ
نوع مطلب: متفرقه ،

چند مسیر ساده و كوتاه برای وصل شدن با لپ تاپ به شبكه برای اتصال به اینترنت در سراسر ایران

اخیرا اپراتور های تلفن همراه در كشورمان بسته های مدت دار GPRS را با قیمتی مناسب برای مشتركان خود ارائه داده اند , با توجه به قابلیت بیشتر رایانه ها نسبت به گوشی های تلفن همراه برای گشت و گذار در دنیای اینترنت , میتوانیم از GPRS بر روی رایانه های شخصی و لپ تاپ ها استفاده كنیم. در زیر مقاله ای در همین خصوص از مجله دانستنیها را گذاشتم كه در آن 3 روش مختلف بیان شده است.

محمد جواد ترابی - آیا در آروی داشتن اتصال اینترنت با سرعت مناسب و قابل دسترس در سراسر ایران هستید؟
آیا می خواهید از مودم های بزرگ و حجیم  اینترنت وایمكس در سفرهای خود خلاص شوید؟ آیا دوست دارید كه همزمان با اینكه در خودرویی در حال حركت نشسته اید در جهان وب گشت بزنید؟ آیا میخواهید نخستین فردی باشید كه تصویر یك رویداد را در مكانی دور, از اینترنت شهری مخابره كنید؟ تا كون پیش آمده كه در كویر یا در فراز كوه و در دل جنگل ((اینترنت - لازم ))  شوید؟ اینجا ایران است و این كار شدنی!
فقط اندكی هزینه اولیه میخواهد و مطالعه این پدیده. بهترین روش سر زدن به وبگاه های رسمی اپراتور هاست. اگر سیم كارت اعتباری یا دائمی همراه اول دارید به وبگاه
www.mci.ir سر بزنید. ولی اگر سیم كارت ایرانسل دارید به وبگاه  www.irancell.ir مراجعه كنید.

      

روی ادامه مطلب كلیك كنید

 

ماجرا در چند خط
قصد داریم با استفاده از یك سیم كارت , یك ابزار اتصال دهنده سیم كارت به اپراتور مثل گوشی همراه , ارتباطی نثل بلوتوث بین گوسی و لپ تاپ , یك نرم افزار اتصال اینترنت از طریق گوشی و یك لپ تاپ معمولی به اینترنت خوش سرعت وصل شویم كه هر روز به دایره پوشش آن افزوده میشود. در نهایت یه اینترنت بی سیمی با سرعت حدودی 128 كیلوبیت بر ثانیه , با هزینه اندك ولی حجم نا محدود وصل خواهیم شد , نه در قلب تهران , بلكه در جنگل های زیبای شمال , بر روی قایقی دور از ساحل یا حتی در دل كویر. همیشه در رقابت میان تولید كنندگان , مصرف كننده پیروز است, این بار هم ما مصرف كنندگان اینترنت GPRS
پیروز شدیم. از ابتدای ورود اینترنت تلفن همراه تا به امروز , آنتن دهی, پوشش شبكه و مهمتر از همه , هزینه اتصال به اینترنت از طریق سیم كارت به نفع مصرفكننده پیش رفته است. در این پدیده, مو به مو پیش خواهیم رفت و به جراحی روز اینترنت موبایل در ایران و خدماتشان نگاهی ریز بینانه خواخیم داشت. پس اول اپراتور موردنظر و شرایط مد نظرمان را انتخاب میكنیم و بعد میرویم تا برای جور كردن جورچین اینترنتمان راهی بیابیم.

پوشش آنتن كدام اپراتور بهتر است؟
خدمات GPRS همراه اول, تمامی شهر های استان تهران, مازندران,گیلان, عمده مراكز استان ها و یرخی از مناطق آزاد تجاری را پوشش میدهد. خدمات GPRS ایرانسل, شهرهای بزرگ تمامی استان ها به همراه به همراه جند شهر كوچكتر در هر استان را مورد پوشش خود قرار می دهد. هر دو اپراتور در صددند تا خدمات اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه را در تعداد بیشتری از شهر ها و مسیر های بین شهری عرضه كنند. این اطلاعات تا اول مرداد ماه 89 , مطابق با وبگاه های همراه اول و ایرانسل بست آمده است. شما میتوانید با وبگاه رسمی همراه اول و ایرانسل از محدوده دقیق آنتن دهی آنها مطلع شوید. باید یاد آور شویم كه آنتن دهی به منزله امكان برقراری ارتباط اینترنتی GPRS نیست , بلكه باید اپراتور سیم كارتتان , GPRS را در آن منطقه فعال كرده باشد.

چگونه با سیم كارت و لپ تاپ به اینترنت وصل شویم؟ به ابزار واسط نیاز دارید
تا حالا باید اپراتور مرود علاقه خود را انتخاب كرده باشید, اپراتوری مه در مكانی كه می خواهید به اینترنت دسترسی داشته باشید , آنتن دهی داشته و هزینه هایش به صرفه باشد و از سرعت مناسبی برخوردار باشد , انتخاب با شماست ولی ما پیشنهاد میكنیم اگر در سفر یا مامریت های خود مدام به اینترنت نیازمندید , هر دو سیم كارت اعتباری همراه اول و ایرانسل را خریداری كنید و به خود همراه داشته باشید. مرحله بعد انتخاب روش سرهم كردن این جورچین اتصال به اینترنت است. ما یكی از روش های زیر را پیشنهاد میكنیم:

1- استفاده از گوشی تلفن همراه به عنوان واسط در ارتباط به اینترنت, یك مزیت دارد و دو عیب. مزیتش این است كه شما اگر گوشی نوكیا یا سیستم عامل دار و با قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشید , نیازی نیست كه هزینه دوباره برای خرید یك قطعه جدید بپردازید. عیب بزرگش این است  كه در استفاده طولانی مدت و مداوم به باتری گوشی شما آسیب میرساند , زیرا فرایند شارژ و دشارژ شدن باتری را سرعت می بخشد. عیب دیگرش این است كه هرگاه تماس تلفنی با گوشی شما برقرار شد تا زمانی كه مكالمه را قطع نكنید ,  ارتباط شما با اینترنت جی پی آر اس قطع خواهد بود. البته خرید سیم كارت پیام رسان این مشكل را برطرف می كند. این روش  به روش افسارزنی مشهور است.

 
2- خرید و اتصال یك قطعه اكسپرس كارد یا پی سی كارد روش دوم است. پی سی كارد بیشتر به نام پی سی ام سی آی ای  PCMCIA مشهور شده است. اكسپرس كارد یا پی سی كارد, قطعه ای است كه به صورت خشابی به لپ تاپ ها اضافه می شود و یه توانایی لپ تاپ ها می افزاید. برخی از آنها برای افزودن پورت های لپ تاپ و برخی دیگر برای اضافه كردن قابلیت گیرندگی تلویزیون به لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرند. اما اكسپرس كاردی كه ما نیاز داریم اكسپرس كارد موبایل براودبند ( Mobile Broadband ExpressCard ) است. اگر این قطعه را خریداری كنید كه البته در بازار ایران به سختی یافت میشود, شما چه در ایران و چه در خارج از كشود میتوانید به اینترنت متصل شوید. روش مار ساده است, خشاب موبایل براودبند اكسپرس كارد را در لپ تاپ جا بزنید, سیم كارت را درونش جای دهید. نرم افزار راهبری آن را نصب و اجرا كنید. سپس مشخصات اتصال به اینترنت جی پی آر اس ره به صورت دستی به نرم افزار بدهید. این اطلاعات هم در وبگاه همراه اول و هم در وبگاه ایرنسل موجود است. سپس از عدد 10 معكوس بشمارید : به اینترنت خوش سرعت مبایل خوش آمدید. در این روش شما بی نیاز از همراه داشتن هر وسیله دیگری همچون گوشی تلفن همراه به اینترنت موبایل وصل میشوید. لازم است یادآوری كنیم كه هنگام خرید ممكن است به واژه های دیگری همچون مودم وایرلس پی سی كارد یا امثال آن بربخورید كه همگی یك قابلیت را دارند, پس بیشتر به جای توجه به اسم , به كارایی و قابلیت های كارتی كه میخرید دقت كنید.
در برخی از لپ تاپ ها خشاب سیم كارت در پشت باتری تعبیه شده است , به طوری كه اگر باتری لپ تاپ را در بیاورید , جای سیم كارت را مشاهده می كنید. اگر لپ تاپ شما این قابلیت را دارد سراغ بخش مدیریت ابزار لپ تاپ خود در ویندوز ( یا هر سیستم عامل دیگری ) بروید و ببینید كه مینی كارد روی آن نصب هست یا نه. عمده لپ تاپ هایی كه در ایران به فروش میرسند, مینی كارد را ندارند. شبكه ناحیه ای وسیع بی سیم , با شبكه های بی سیم محلی فرق عمده ای دارد و آن هم اتصال از طریق شبكه سلولی مخابراتی موبایل است. اگر جای خشاب سیم كارت در لپ تاپ شما وجود داشت ولی خود مینی كارد را در لپ تاپتان نداشتیذ, نیازی نیست كه اكسپرس كارد بخرید, با خرید یك مینی كارد می توانید به اینترنت تلفن همراه وصل شوید. پیشنهاد می كنیم برای اتصال مینی كارد به لپ تاپ از یك خبره كمك بگیرید, چون نیاز به باز كردن حداقل بخشی از لپ تاپ و اتصال صحیح آن است.


3- آخرین روش هم ایتفاده از مودم جی پی آر اس است. این روش شاید یكی از ساده ترین روش ها باشد. مودم جی پی آر اس دستگاهی است كوچك كه از یك سو سیم كارت درون آن قرار می گیرد و از سوی دیگر با استفاده از دستگاه یو اس بی به لپ تاپ یا رایانه شخصی شما متصل می شود. شما می توانید با خرید یك مودم  جی پی آر اس راهی ساده برای اتصال به اینترنت از طریق سیم كارت بیابید كه فقط به توشه لپ تاپ تان یك وسیله كوچك هم اضافه می كند. یك مزیت دیگر این روش این است كه در عمده مودم های جی اس ام / جی پی آر اس شما می توانید به راحتی از طریق لپ تاپ پاسخگوی تماس های تلفنی باشید, پیامك بخوانید و پاسخ دهید یا حتی فكس بفرستید و دریافت كنید.


1, 2 یا 3.... كدام بهتر است؟
در روش اول یا افسارزنی به موبایل, هزینه اضافی برای قطعه جدید نمی دهیم, در حالیكه به هدفمان رسیده ایم. در روش دوم با خرید كارت خشابی لپ تاپ , خیال خودمان را راحت كردیم كه هر جا لپ تاپ روشن شود , این ابزار هم هست, چون به لپ تاپ متصلش كردیم. در روش سوم هم دستگاهی خریداری كرده ایم كه علاوه بر قابلیت اتصال به اینترنت , قابلیت ارسال فكس و مدیریت مكالمات را فراهم می آورد. باز هم انتخاب با شماست. اول به میزان هزینه ای كه می خواهید بكنید فكر كنید, سپس نوع استفاده خود را در نظر بگیرید و در نهایت از بازار قیمت بگیرید تا ببینید كدام روش برای شما با صرفه تر است.

   


نظرات()  
chocolate
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 08:43 ب.ظ
My brother suggested I might like this blog.
He was entirely right. This post actually made my day.
You cann't imagine just how much time I had spent for
this information! Thanks!
best medicare supplement plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:26 ب.ظ
پست نوشتن نیز سرگرم کننده است، اگر شما می دانید و سپس شما می توانید نوشتن در غیر این صورت است
پیچیده برای نوشتن
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 12:40 ب.ظ
Hello there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations?
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
سه شنبه 14 شهریور 1396 07:34 ب.ظ
Pretty great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to
say that I have truly enjoyed browsing your blog posts. After all I'll be
subscribing on your rss feed and I'm hoping you write again very soon!
How do you grow?
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:23 ق.ظ
Hey this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you
have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but
have no coding expertise so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
at home std test kit
یکشنبه 4 تیر 1396 10:09 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین
در آیا واقعا کار درست با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما موفق
به من مؤمن اما تنها برای while. من این کردم
مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما خواهد را خوب
به کمک پر کسانی که معافیت.
اگر شما در واقع که می توانید انجام من می
بدون شک بود در گم.
Retha
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:06 ب.ظ
I think the admin of this web page is actually working hard
for his web page, for the reason that here every stuff is quality based stuff.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 05:25 ب.ظ
Why visitors still make use of to read news
papers when in this technological world everything is existing on net?
سعید عباسپور
شنبه 23 مرداد 1389 11:21 ق.ظ
ایران چیکارا میکنه هااااااااااااا
پاسخ اریک ماطوسیان : هنوز زیاد كار داریم , وضع اینترنت ما در مقایسه با كشور های دیگه یه چیزی تو مایه های "افتضاح"ست..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

تکنولوژی الکترونیک

ElectronicTech for a better life